Požár kovoobráběcí dílny v Dukovanech

V pondělí v 00:02 hod byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen požár kovoobráběcí dílny v Dukovanech. Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Hrotovicích a Třebíči společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Dukovan, Hrotovic, Mohelna a Rouchovan.

Zasahujícím hasičům se podařilo po hodině intenzivního hašení požár lokalizovat. Hasiči rozebrali požárem zasažené konstrukce objektu a dohasili jednotlivá ohniska hoření. Další možná skrytá ohniska hoření hasiči vyloučili termokamerou.

Po druhé hodině v noci byl požár zcela zlikvidován a místo události bylo předáno místní jednotce sboru dobrovolných hasičů na dohled.

Plameny za sebou zanechaly škodu v předběžné výši 500 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

kpt. Ing. Petra Musilová
HZS kraje Vysočina